Hekimhan Madencilik'e Hoşgeldiniz!

Hekimhan Madencilik İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş.; onlarca yıla dayanan mühendislik deneyimine sahip, üretime ve değer yaratmaya olan inancıyla örnek bir girişimci ve güçlü bir ulusal yatırımcı olan KOLİN İnşaat A.Ş. tarafından 2007 yılında kurulmuştur.

İlkelerimiz

Güven

Müşterileri, tedarikçileri, yöre halkı, çalışanları ve diğer paydaşları ile güvene dayalı ilişkiler kurmak,

Kalite

Müşteri memnuniyeti odaklı ve kaliteli üretim yapmak,

Verimlilik

Ülke kaynaklarını etkin, verimli ve yenilikçi yöntemlerle değerlendirmek,

İş Sağlığı ve Çevre

Faaliyetleri sırasında; iş sağlığını ve güvenliğini ve çevreye duyarlılığı öncelik kabul etmektir.

Ürünlerimiz

MARKA

YIL

ÜLKE

ÜRÜN

Faaliyet Alanları

Malatya, Hekimhan’da üretilmekte olan demir madeni üretim kapasitesi ve ürün kalitesi sürekli arttırılarak, yerel ve uluslararası son kullanıcı talepleri karşılanmaktadır.

Bu doğrultuda, düşük tenörlü siderit cevherinin demir tenörünü yükseltmek ve ürün kalitesini arttırmak adına başlangıç olarak 1 Milyon Ton/yıl kapasiteli Demir Kalsinasyon tesisi yatırımı yapılmıştır. 

Demir cevheri üretimi dışında, Erzurum ilindeki krom sahasında arama, üretim ve zenginleştirme çalışmaları devam etmektedir.

Madencilik faaliyetlerini, elde edilen ham cevheri doğrudan pazarlama anlayışı ile sınırlandırmayan Hekimhan Madencilik İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş.; zenginleştirme, ürün kalite ve çeşitliliğini arttırma, sahibi olduğu diğer maden sahalarını devreye alma ve maden arama alanında sürekli yatırımlar yapmaktadır.

Demir Madenciliği

Demir maden sahası, Doğu Anadolu Bölgesinde Malatya ili Hekimhan ilçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Deveci Demir Madeni Sahası karayolu ile Hekimhan İlçe merkezine 19 km., Malatya’ya 90 km, Sivas’a 190 km. mesafededir.

Krom Madenciliği

Yapım Aşamasında

Manganez Madenciliği

Yapım Aşamasında