YURT DIŞI VE
YURT İÇİ SATIŞ

Hekimhan Madencilik, yurt dışı sevkiyatları için tesise yaklaşık 460 km uzaklıkta olan Akdeniz’in kuzeydoğusundaki İskenderun bölgesi limanlarını kullanmaktadır. Yurt içi ürün satışlarını, kalsinasyon tesislerine yaklaşık 1 kilometre uzaklıkta bulunan ve kendisine ait olan Karakısık Tren İstasyonunda, vagon üstü teslim şeklinde yapmaktadır.

İskenderun'da bu bölgenin en büyük limanı olan Limakport, dökme yük elleçleme donanımına sahip 15,5 metre derinlikteki iskelelere ve ayrıca 150.000 DWT’luk konteyner gemisi kapasitesiyle Akdeniz’in en uzun (550 metre) rıhtımlarından birine sahiptir.

Ürünümüz, müşteri tercihine bağlı olarak, big bag torbalara veya konteynerlara kalsinasyon tesisindeki dolum sistemi ile yüklenmektedir. Torbalanmış/konteyner içerisine yüklenmiş ürünler, kalsinasyon tesisine 1 kilometre mesafedeki, şirketimiz tren yükleme istasyonuna kamyonlarla nakledilmekte ve TCDD Tren hatları kullanılarak yükleme limanına sevk edilmektedir.

Incoterms 2010’da belirtilen kurallar ve tanımlar doğrultusunda, müşterinin talep ettiği satış şekli veya şekilleri için derhal teklif(ler) verilir. Sevkiyatlar, müşteri paketleme tercihine, satışı yapılan ürün çeşidine ve satış şekline bağlı olarak aşağıda belirtilen şekilde gerçekleştirilmektedir:

Gemi ambarına veya konteyner içine dökme (bulk or bulk in containers),

Gemi ambarına veya konteyner içine Big Bag torbalı yükleme (break bulk, containerized).

Şirketimiz ve ürünlerimiz ile ilgili talep ve sorularınızı aşağıda verilmiş olan iletişim kanallarından birine iletmeniz halinde en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.